עגלת הקניות

מוצרים נוספים שמצאנו מתאימים במיוחד בשבילך

סקוטר תת ימי בצבע כתום SUBLUE Navbow+

סקוטר תת ימי בצבע כתום SUBLUE Navbow+

6,249.00 ₪

MOJAWA Run Plus Bone Conduction Earphone Black אוזניות אלחוטיות לשחייה וריצה בטכנולוגיית הולכת עצם בצבע שחור

MOJAWA Run Plus Bone Conduction Earphone Black אוזניות אלחוטיות לשחייה וריצה בטכנולוגיית הולכת עצם בצבע שחור

649.00 ₪

OCEAN REEF Aria QR+ מסכה עם שנורקל

OCEAN REEF Aria QR+ מסכה עם שנורקל

350.00 ₪

Fidlock Hermetic Medi Dry Bag נרתיק אטום למים

Fidlock Hermetic Medi Dry Bag נרתיק אטום למים

135.00 ₪

האתר שלנו לא נתמך במלואו בדפדפן בו אתם גולשים, אנו ממליצים להחליף לאחד מהדפדפנים הבאים: Edge, Chrome, Safari, or Firefox.

משלוח חינם בקנייה מעל 250 ש״ח

שאלות ותשובות נפוצות בשימוש עם מצלמות אקסטרים Intova

בשימוש עם מצלמות עם סוללות לי-יון (Li-ion) נטענות, על מנת להבטיח את עמידות הסוללה יש להשאירה טעונה במלואה. אין לאפשר לסוללה להתרוקן לחלוטין. יש לטעון את הסוללה לפי הצורך או כל שלושה חודשים כאשר לא בשימוש לאורך זמן.

שאלה: אני חדש\ה בצילום תת ימי, אני אני יכול\ה לקבל את התוצאות הטובות ביותר?

תשובה: מומלץ לעיין במאמרים וטיפים באתר דוגית. זה יעזור בשלב הראשון, אך יש לזכור כי ניסיון ואימון הם מרכיבים חיוניים לצילום תת ימי מוצלח.

שאלה: מה זה איזון לבן?

תשובה: דרך להשיג מראה טבעי בצילומים ללא שימוש במבזק. כאשר מעמיקים מעבר ל 6 מטר צבעים חמים מתחילים להיעלם לכן הצילומים מתחילים להיראות יותר כחולים או ירוקים. אדום נעלם ראשון, לאחר מכן כתום וצהוב ככל שמעמיקים. ככל שהאור עובר דרך יותר מים ההשפעה המצטברת של העומק ומרחק האובייקט מהמצלמה. האיזון הלבן מאפשר למצלמה לפצות על האובדן של הצבעים החמים הטבעיים.

שאלה: כיצד אני שומר\ת על מארז הצלילה Intova שלי?

תשובה: 

או-רינגים (O-Rings): האו-רינגים הם חלק חיונישל מרבית ציוד הצילום התת ימי. יש לבחון בצורה ויזואלית את האו-רינגים לפני כל שימוש. או-רינגים צריכים להיות נקיים וללא לכלוך. אפילו גרגר חול או שערה יכולים לגרום לדליפה. לחפש סדקים הנגרמים מהתייבשות האו-רינג. על מנת למנוע התייבשות, יש לסכך את האו-רינגים עם סיליקון גריז. יש לחפש סימנים של "מעיכה" של האו-רינג הנגרמת מלחץ עודף. אם ישנם סימני סדיקה או מעיכה יש להחליף את האו-רינג מיידית.

החלפת או0רינג: להסיר בזהירות את האו-רינג הישן באמצעות מכשיר להסרת או-רינג. יש לנקות כל שאריות לכלוך ושל הסיליקון גריז השקע לאו-רינג. אין להשתמש בכלי חד כגון סכין או מברג מכיוון שזה עלול לפגוע במארז. לאחר מכן יש לנקות עם מטלית (מומלץ עם קצת אלכוהול) לפני ששמים שכבה חדשה של סיליקון גריז. לא לשים הרבה סיליקון גריז, רק שכבה דקה לאורך השקע. יש להניח את האו-רינג החדש מעל השקע. אין ללחוץ על האורינג על מנת להכניס אותו לתוך השקע. רק לסגור את המארז, לנעול אותו ולהמתין 5-6 שעות עד שהסיליקון גריז התייבש. לפתוח מחדש את המארז ולנקות את שאריות הסייליקון גריז לאורך השקע עם האצבע.

שטיפה: יש לשטוף את מארז המצלמה עם מים קרים נקיים, לאחר כל שימוש, במיוחד לאחר שימוש במים מלוחים. חשוב לשטוף את כל אזורי הכפתורים תוך לחיצה ושחרורם מכיוון שמלח יכול להתייבש ולהקשות את קפיצי הכפתורים. לייבש עם מטלית רכה ונקייה לאחר השטיפה.

אחסון: יש לאחסן את מוצרי Intova במקום יבש וקריר ללא חשיפה לחום או קרינת שמש ישירה. יש לאחסן מארזי צלילה עם הדלת האחורית פתוחה בכדי למנוע דחיסה של האו-רינג.

שאלה מה אני יכול\ה לעשות בכדי למנוע ממארז הצלילה לצבור אדים?

תשובה: עיבוי הוא תוצאה של אוויר חם בתוך המארז ומים קרים מסביב למארז (דומה לשמשת הרכב שמתכסה באדים בלילות קרים) מצלמות דיגיטליות יוצרות חום לכן תמיד יהיה קצת אוויר חם בתוך המארז. נקיטת המעדים הבאים עשויה לצמצם את העיבוי:

 • מומלץ לשים שקית או 2 של גבישי סיליקה בתוך המארז.
 • לפני הצלילה, להרכיב את המצלמה והמארז באזור קריר ויבש על מנת לצמצם את כמות האוויר החם והלח מלהיכנס למארז.
 • להרחיק את המארז מאור שמש ישיר לפני הצלילה מכיוון שאור שמש ישיר יגרום לחימום האוויר בתוך המארז.

 שאלה: כיצד אני יכול\ה לתקן שריטות על עדשת הפורט מפלסטיק:

תשובה: ישנם מספר תיקונים שניתן לנסות על מנת לתקן שריטות, כמו כן אפשר להגיע עם המארז לבדוק האם ניתן לתקן זאת באמצעות מכונת הליטוש במעבדת דוגית. אך זה תלוי בסוג העדשה והשריטות. להלן מספר א]שרויות לתיקון "עשה\י בעצמך"

 1. חומר לניקוי משטחי עץ: רסס\י את החומר לניקוי משטחי עץ על העדשה ונקה אותה. לאחר מכן רסס\י וזלין נוזלי על העדשה השרוטה ונגב\י אותה. הוזלין הנוזלי ימלא את השריטות. יש לחזור על התהליך עד אשר לא רואים את השריטות אחרי ניקוי הוזלין הנוזלי.
 2. ליטוש הפלסטיק השרוט עם מלטש כסף או נחושת ומטלית: למרוח את הפוליש לכסף או נחושת על עדשת הפורט מפלסטיקוניגוב החומר העודף עם מטלית רכה ונקייה. לחזור על התהליך עד שהשריטות נעלמות.
 3. שימוש בספריי הניקוי שמגיע עם ערכות לתיקון תקליטורים CD/DVD: הנוזל מתוכנן לעבוד עם דיסקים שרוטים, אך יעבוד גם עם עדשות פורט שרוטות. יש לנגב את החומר עם מטלית רכה.
 4. משחת שיניים שאיננה שוחקת: מרח\י את המשחת שיניים בתנועה מעגלית עם צמר גפן ושטוף עם מים קרים. אם השריטה עמוקה, ייתכן ויהיה צורך לחזור על הפעולה מספר פעמים.
 5. הכנת משחה מסודה לשתייה ומים: יש לשים סודה לשתייה בקערה ולערבב עם כמויות קטנות של מים עד שמתקבלת משחה סמיכה. למרוח בצורה מעגלית עד שהשריטות נעלמו.
 6. וקס לרכב: מריחת וקס לרכב בתנועה מעגלית על עדשת הפורט מפלסטיק במשך מספר דקות או עד שרואים שהשריטות נעלמו. לנגב את הוקס העודף עם מטלית רכה או צמר גפן.
 7. לרסס את הפורט עם מגן זכוכית דוחה מים: יעלים רק שריטות קטנות ושטחיות. דוחה מים וימנע אדים.

שאלה: האם אני צריך\ה סיב אופטי לחיבור בין המצלמה ולמבזק?

תשובה: מבזקי Intova פועלי כמבזקי "Slave" כלומר מופעלים על ידי השימוש בפלאז הפנימי של המצלמה. בתנאים של מים מאוד צלולים, הפלאש הפנימי יכול להיבלע במהירות ולא להפעיל ביעילות את החיישן של המבזק. במרבית המקרים, סיב אופטי לא הכרחי אך הוא יכול להיות לעזר ולכן הוא מומלץ.

שאלה: מתי ואיך יש להשתמש בפילטר האדום של אינטובה?

תשובה: פילטרים אדומים מתוכננים לעזור להוסים צבעים חמים לתמונות. יש להשתמש בעומקים גדולים מ 6 מטר וללא פלאש. שימוש ביחד עם מבזק או בעומקים רדודים מ-6 מטר יגרמו לתמונות עם עודף בצבעים אדומים.

שאלה: מדוע יש לי נקודות בתמונה?

תשובה: נקודות או בועות בצילומים בדרך כלל נגרמים מהחזר של האור, תופעה הנקראת באנגלית Backscatter. התופעה נגרמת משימוש בפלאש הפנימי המובנה של המצלמה, הממוקם בדרך כלל לצד העדשה. כאשר הפלאש יורה הוא שולח קרן אור אשר תפגע בחלקיקים אשר במים ויוחזר למצלמה ויופיע כנקודות בצילומים. הפתרון הטוב ביותר הוא להשתמש במבזק חיצוני. המבזק החיצוני מפצה כך שהאור המוחזר מהחלקיקים יוחזר לכיוון הפלאש החיצוני ולא לכיוון העדשה. מפזר פלאש (Flash Difuser) יכול גם לעזור לפזר את האור כך כך שזאת לא קרן ישירה החוצה ובחזרה.

שאלה: מדוע ישנו צל בפינה בפינה השמאלית תחתונה של התמונות?

תשובה: הצל יופיע רק כאשר הפלאש הפנימי של המצלמה בשימוש. מבנה הצינור לעדשה במארז חוסם חלק מהפלאש היוצא. מפזר פלאש (דיפיוזר - Difuser) יעזור לפתור את תופעה זו וכמו כן שימוש במבזק חיצוני.

שאלה: מה הן ההגדרות הטובות ביותר לצילום מתחת למים?

תשובה: ישנם משתנים רבים מאוד בתנאי המים ואף "מצב צלילה" יכול להתאים לכל התנאים. איזון לבן ידני הוא הכלי העיקרי לחשיפה טובה. תאורה, תנאים ואובייקט הצילום ישנו את הדרישות ממצב למצב. אימון וניסיון הם המרכיבים העיקריים להצלחה.

 שאלה: מדוע המחשב שלי לא מצליח לזהות את המצלמת אינטובה שלי? האם אני צריך להתקין חומרה מיוחדת?

תשובה: ב-99% מהמקרים אין צורך להתקין חומרה, רוב תוכנות המחשב הן לחבר-ולהשתמש (Plug&play), למעט מחשבים בני יותר מ-10 שנים. יש להדליק את המצלמה דבר ראשון, ולאחר מכן לחבר את המצלמה למחשב באמצעות כבל הUSB להעברת נתונים. תפריט יקפוץ במסך ה-LCD של המצלמה ויאפשר לבחור בין PC (העלאת תמונות) או "PC CAMERA" (שימוש במצלמה במצלמת רשת - WEBCAM). יש לבחור "PC" על ידי לחיצה על כפתור SET והמחשב שלך יזהה את המצלמה.

שאלה: איך אני יכול\ה להבטיח שאני מקבל\ת את חיי הסוללה הארוכים ביותר של הסוללות שלי?

תשובה: 

 1.  על מנת להבטיח עמידות של סוללות Li-ion, יש לשמור על הסוללות טעונות במלואן. אין לאפשר לסוללות להתרוקן לחלוטין. יש להטעין את הסוללות לפי הצורך או כל שלושה חודשים אם לא בשימוש לאורך זמן רב. 
 2. יש להוציא את הסוללות מהמצלמה כאשר לא בשימוש.
 3. לכבות את המצלמה הדיגיטלית כאשר לא בשימוש פעיל.
 4. לא לעצור לבחון כל תמונה לאחר הצילום . מסך המצלמה הוא צרכן הסוללה העיקרי.
 5. לעולם אין להרטיב את הסוללות.
 6. יש לקרוא את חוברת ההפעלה של המצלמה ולבדוק האם המצלמה תומכת בסוללות מסוג NiMH. הסוללות האלה נוטות להחזיק מעמד זמן רב יותר מאשר סוללות אלקליין סטנדרטיות והן נטענות. סוללות ליתיום מחזיקות מעמד הכי הרבה מעמד.

שאלה: איזה סוג כרטיס זיכרון יעבוד עם המצלמה שלי?

תשובה: מרבית מצלמות Intova משתמשות בכרטיסי זכרון SD או SDHC עד נפח 32GB מדירוג 2, 4 או 6. יש לעיין בחוברת ההפעלה על מנת לוודא כי אכן זהו כרטיס הזכרון המתאים.